+48 61 250 56 78 kontakt@smartlean.pl
Dlaczego my

Doradztwo Lean - dlaczego warto nam zaufać?

Smart Lean jest firmą zajmującą się doradztwem Lean. Dostarczamy wiedzę oraz praktyczne rozwiązania z zakresu tzw. Szczupłego Zarządzania (Lean Management). Połączenie wieloletniego doświadczenia naszych konsultantów oraz specjalistyczna wiedza Państwa pracowników zapewni, iż nasze doradztwo dostarczy prostych i adekwatnych do potrzeb rozwiązań w celu osiągnięcia najlepszych wyników operacyjnych. Jesteśmy praktykami biznesu, dzięki czemu oferowane przez nas usługi mają charakter pragmatyczny i zawsze dopasowany do potrzeb i specyfiki działalności Klienta.

Jeśli masz w swojej organizacji:
- procesy wytwarzające usługę lub produkt dla Klienta,
- zasoby ludzkie,
- wyzwania...
to Lean Management jest właśnie dla Ciebie.

Nasze doradztwo kierunkujemy w pragmatyczną współpracę na zasadzie win-win pomiędzy przedsiębiorstwem naszego Klienta a naszą firmą. Celem dla nas jest długoterminowa współpraca bazująca na kompleksowym transferze know-how oraz dopasowaniu technik i narzędzi do specyfiki naszego partnera biznesowego. Głównym, realizowanym przez nas modelem doradztwa w zakresie Lean Management jest długoterminowa współpraca, mająca na celu dostarczanie naszemu Klientowi dokładnie tego czego potrzebuje we właściwym czasie. Dzięki takiemu modelowi, jesteśmy w stanie zapewnić Państwu wsparcie w doradztwie dopasowane do potrzeb w danym miesiącu czy nawet tygodniu. Elastyczność naszych konsultantów oraz zdolność do właściwego świadczenia doradztwa Lean - prowadzącego do efektywnej transformacji organizacji Klienta - stanowi dla nas najwyższy priorytet.

Wsparcie
w doradztwie
Wieloletnie
doświadczenie
Elastyczność
konsulatantów
Efektywne zmiany
w organizacji

Każde wdrożenia rozpoczyna się od dokładnego określenia potrzeb organizacji Klienta. Adekwatnie do potrzeb, świadczymy doradztwo Lean oparte na schemacie zapewniającym osiągnięcie szybkiej zdolności do samodoskonalenia - najpierw na obszarze pilotażowym, a później w całej organizacji. Budujemy struktury wdrożenia filozofii Lean dopasowane do aktualnej struktury organizacji, zapewniając zaangażowanie wszystkich pracowników.
Doradztwo Lean jest procesem, który zawsze rozpoczyna się od budowania świadomości kadry zarządzającej poprzez szkolenia i gry symulacyjne oraz wizyty u naszych partnerów biznesowych. Szkolenia, będące krótką lekcją wprowadzającą przekształcamy w warsztaty praktyczne na fizycznych procesach w firmie Klienta, definiujemy stan aktualny oraz docelowy. Budujemy plan działań i wspieramy organizację w transformacji.


Rekomendacje

„Prowadzone szkolenia cechowały się dużą dynamiką oraz praktycznym podejściem niniejszym rekomenduję firmę Smart Lean jako firmę specjalistyczną w zakresie doradztwa TPM oraz innych narzędzi Lean Manufacturing.”


Andrzej Złotnicki Global Production Director

„W działaniach konsultantów widać dużą znajomość tematyki warsztatów TWI oraz doświadczenie zawodowe. Szkolenia jak i warsztaty przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Po zakończeniu szkoleń i wdrożenia pracownicy naszej firmy potrafią samodzielnie rozwijać program TWI na pozostałych obszarach firmy.”


Marek Kucapski Szef Produkcji

„Za ogromny plus współpracy należy uznać umiejętność przekazania wiedzy i doświadczenia w prosty i praktyczny sposób. Rekomenduję firmę Smart Lean S.C. jako profesjonalna firmę doradczą, której konsultanci charakteryzują się kompletną wiedzą z zakresu Lean Management popartą praktycznym doświadczeniem.”


Przemysław Sulikowski Kierownik ds. Montażu

„Firma Smart Lean prowadziła dla nas warsztaty z zakresu TWI – Job Instructions, Job Methods i Job Relations. Konsultantów firmy Smart Lean cechują:
– merytoryczne i zrozumiałe dla uczestników prowadzenie szkoleń,
– wysokie kompetencje poparte dużym doświadczeniem,
– wnikliwość i duże zaangażowanie.”


Piotr Kijak Kierownik Jakości

„Wdrożenie kultury ciągłego doskonalenia popartej adekwatnymi dla naszej spółki narzędziami i rozwojem kadry menadżerskiej miało swój bezpośredni wpływ na wyniki finansowe spółki.”


Bogusław Franczuk Prezes Zarządu

„Dodatkowym atutem firmy jest ciągłe wsparcie po przeprowadzonych szkoleniach i warsztatach, dzięki czemu nasi pracownicy w każdej chwili mogą skorzystać z opinii konsultanta wcześniej prowadzącego zajęcia.”


Tadeusz Połatajko Członek Zarządu, Dyrektor

„Wdrożony plik do zarządzania procesami w naszej organizacji poprawił nie tylko przepływ informacji ale też naszą zdolność do panowania nad stanami magazynowymi, wydajność całej fabryki jak również transparentność decyzyjności i procesów planistycznych. Przełożyło się to na decyzje podejmowane na faktach a nie subiektywnych odczuciach. Znane środowisko, dopasowane do naszych procesów czynią plik prostym i efektywnym narzędziem do zarządzania.”


Michał Andrzejczak Kierownik Projektu

„Efektem współpracy z firmą Smart Lean są rzeczywiste wyniki uzyskane przez naszą firmę:
– redukcja czasu przetwarzania o 60%,
– redukcja wartości materiałów w materiałach wejściowych do procesu o 50%,
– redukcja wartości produkcji w toku o 85%,
– redukcja wartości magazynu wyrobów gotowych o 80%.”


Dariusz Szulc Lean Manager, Pełnomocnik zarządu ds. poprawy produktywności