+48 61 250 56 78 kontakt@smartlean.pl
Szkolenia dedykowane
powrót (Narzędzia Lean Management)

Andon

Andon stanowi podstawowe narzędzie wizualizacji. Pozwala w prosty sposób wizualizować wszelkiego rodzaju zagrożenia w procesach. Często stosuje się w zakładach produkcyjnych w celu automatyzacji procesu uzupełniania materiałów, części zamiennych i innych elementów stanowiących podstawę procesu produkcyjnego. Stosowane również w celu wizualizacji procesów komunikacji przynosi ogromne korzyści, gdzie skrócenie czasu na reakcję szacuje się nawet na 90%.

Redukcja kosztów mikro-przestojów o 40%

Adresaci szkolenia

  • Administracja
  • Służba
    zdrowia
  • Produkcja
  • Logistyka
  • Usługi

Opis szkolenia

Andon jest narzędziem bardzo pomocnym we wbudowaniu jakości w proces. Dosłownie "światło" alarmujące bardzo często operatora/lidera o odchyleniach od standardowego procesu.

Podczas praktycznych warsztatów opartych na rzeczywistym procesie i problemach organizacji wspólnie znajdujemy przyczynę źródłową problemu, następnie bazując na cyklu PDCA definiujemy plan zmian
i wdrożenie.

Efektem jest poprawa komunikacji pomiędzy maszyną/procesem, a pracownikiem obsługującym daną maszynę/proces. Często w konsekwencji następuje spadek mikro-postojów a przez to wzrost wydajności maszyn/procesów oraz redukcja błędów jakościowych i odpadów produkcyjnych.

czytaj więcej

Osoby do kontaktu

Karolina Kucińska

k.kucinska@smartlean.pl

537 990 346

Zostaw adres e-mail

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę

Pozostałe szkolenia w tej kategorii