+48 61 250 56 78 kontakt@smartlean.pl
Szkolenia dedykowane
powrót (Narzędzia Lean Management)

Ciągły przepływ procesów (One Piece Flow)

Dążenie do uzyskania ciągłego przepływu w procesie poprzez eliminację marnotrawstwa stanowi istotę Lean Management. Szkolenie dostarczy praktycznych wskazówek i umiejętności wykreowania ciągłego przepływu, a przy tym zachowania możliwości przetwarzania nawet jednostkowych zamówień z najwyższą jakością i wydajnością.

Wzrost wydajności procesów o 70%

Adresaci szkolenia

  • Administracja
  • Służba
    zdrowia
  • Produkcja
  • Logistyka
  • Usługi

Opis szkolenia

Warsztaty praktyczne, mające na celu wprowadzenie udoskonaleń w taki sposób aby uzyskać proces produkcyjny/montażowy o ciągłym przepływie. Opierają się one na 4 do 6 cyklicznych spotkaniach, podczas których uczestnicy analizując stan aktualny porównują go ze stanem idealnym. Różnicą staje się suma marnotrawstwa w procesach, a naszym wspólnym celem jest jego redukcja.

Cykliczność spotkań odbywających się w odstępach ok 7 dni roboczych pozwala na systematyczną pracę nad procesami i ciągły wzrost wydajności oraz redukcję kosztów i błędów jakościowych.
Wykorzystujemy takie narzędzia i metody jak Job Methods, Job Instructions, VSM, 5S, SMED, balansowanie obciążeń, Shopfloor Management, Zarządzanie wizualne i Problem Solving.

Analogiczne narzędzia i podejście stosujemy w doskonaleniu przepływu w procesach usługowych, biurowych i administracyjnych; gdzie często poszczególne etapy procesów trwają wiele dni.
Dla zasadności zastosowania w procesach administracyjnych/biurowych warto wspomnieć, iż niejednokrotnie procesy administracyjne trwają dłużej niż proces produkcji.

czytaj więcej

Osoby do kontaktu

Karolina Kucińska

k.kucinska@smartlean.pl

537 990 346

Magdalena Białyńska

m.bialynska@smartlean.pl

732 706 346

Zostaw adres e-mail

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę

Pozostałe szkolenia w tej kategorii