+48 61 250 56 78 kontakt@smartlean.pl
Szkolenia dedykowane
powrót (Narzędzia Lean Management)

Logistyka wg zasad Lean Manufacturing

Procesy logistyczne (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne) są jednym z marnotrawstw, jednak koniecznym do realizacji procesów biznesowych. Stąd w Leanie dąży się do jej maksymalnej redukcji. Ograniczając ruchy logistyczne (transportowe) dążymy do redukcji kosztów świadczenia usług czy produkcji produktów. Największym problemem jednak, z jakim zmagają się przedsiębiorstwa jest zdolność do rozłączenia czynności dodających wartość z perspektywy klienta od ruchów logistycznych (nie dodających wartości).

Redukcja kosztów logistycznych

Adresaci szkolenia

  • Administracja
  • Służba
    zdrowia
  • Produkcja
  • Logistyka
  • Usługi

Opis szkolenia

Szkolenie z zasad logistyki zgodnie z podejściem Lean Management opiera się na poznaniu zasad JIT (Just in Time), JIS (Just in Sequence), FIFO (Firs in First out) czy Kanban.
Poznacie Państwo praktyczne zastosowanie w/w zasad i narzędzi, wzory matematyczne oraz sposób wdrożenia. Przedstawimy Państwu case study oraz wspólnie zastanowimy się, które i gdzie narzędzia można zastosować w Państwa przedsiębiorstwie.

W efekcie szkolenie przerodzi się w mini warsztaty, na których wspólnie wypracujemy plan transformacji logistyki wewnętrznej/zewnętrznej z wybranego przez Państwa obszaru pilotażowego.
Określimy zasady dostarczania półproduktów/surowców oraz zasady odbierania wyrobów finalnych z danego stanowiska/obszaru. Określimy wielkości stanów magazynowych i możliwą ich redukcję. Dzięki temu uzyskają Państwo prostą kalkulację nakładów do zysków ze zmiany procesów.

czytaj więcej

Osoby do kontaktu

Karolina Kucińska

k.kucinska@smartlean.pl

537 990 346

Magdalena Białyńska

m.bialynska@smartlean.pl

732 706 346

Zostaw adres e-mail

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę

Pozostałe szkolenia w tej kategorii