+48 61 250 56 78 kontakt@smartlean.pl
Szkolenia dedykowane
powrót (Narzędzia Lean Management)

SMED (Skracanie czasów przezbrojeń)

Zdolność do szybkiej reakcji na zapotrzebowanie rynku i unikatowość produktów klientów zewnętrznych wymuszają konieczność częstych przezbrojeń w procesie produkcyjnym. SMED stanowi metodologie prowadzącą do redukcji czasu przezbrojenia nawet o 70% czasu przy jednoczesnym wzroście jakości wykonywanych czynności związanych z przezbrojeniem (C/O - Change Over) pozwalającym na eliminacje powszechnie znanego problemu regulacji.

Regulacje można wyeliminować w 100%

Adresaci szkolenia

  • Administracja
  • Służba
    zdrowia
  • Produkcja
  • Logistyka
  • Usługi

Opis szkolenia

SMED (Single Minute Exchange of Die) jest metodologią skracania czasów przezbrojeń maszyn czy linii produkcyjnych i montażowych. Prowadzi wprost do wzrostu dostępności maszyn i urządzeń dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników biorących udział w procesie przezbrojenia.

Oferowane przez nas warsztaty cechują się praktycznym podejściem, dzięki któremu organizacja naszego klienta otrzymuje kompendium wiedzy z zakresu metodologii SMED na przykładzie znanym wszystkim uczestnikom procesom produkcyjnym.

Korzyści z wdrożenia SMED to nawet:
- wzrost dostępności maszyn o 15%,
- redukcja czasu przezbrojenia do nawet 90% (najczęściej ok 50-60%).
- redukcja poziomu odpadów podczas procesu przezbrojenia do nawet 60%.

Zachęcamy do skorzystania z bogatego doświadczenia naszych konsultantów i osiągnięcia sukcesów we własnej organizacji.
Warsztaty czy szkolenia SMED dopasowujemy zawsze do specyfiki przedsiębiorstwa. W zależności od analizowanego przezbrojenia i specyfiki szkolenie wraz z warsztatami mogą trwać od 1 do nawet kilku dni roboczych. Oferujemy również wsparcie w procesie definiowania standardu nauczania operatorów zgodnie z metodologią TWI oraz z procesu stabilizacji wyników warsztatów skracania czasów przezbrojeń.

czytaj więcej

Osoby do kontaktu

Karolina Kucińska

k.kucinska@smartlean.pl

537 990 346

Magdalena Białyńska

m.bialynska@smartlean.pl

732 706 346

Zostaw adres e-mail

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę

Pozostałe szkolenia w tej kategorii