+48 61 250 56 78 kontakt@smartlean.pl
Szkolenia dedykowane
powrót (Narzędzia Lean Management)

TPM – Quality Maintenance

W Zarządzaniu Jakością Produktu chodzi o tworzenie zadowolenia klienta poprzez najwyższą jakość produktu wynikającą z bezbłędnej produkcji. Wynika to z pełnego zrozumienia jakie części mogą mieć wpływ
na jakość produktu. Dzięki temu nasz biznes może zacząć eliminować bieżące obawy związane z jakością a potem przejść do oceny potencjału zagrożeń.

Utrzymanie ruchu można wykonywać z wysoką jakością.

Adresaci szkolenia

  • Administracja
  • Służba
    zdrowia
  • Produkcja
  • Logistyka
  • Usługi

Opis szkolenia

Nacisk kładziony jest na wyeliminowanie nieprawidłowości w systematyczny sposób, żeby zarządzanie jakością produktu stało się pro aktywne, a nie reaktywne. Ewoluowano ono jako główne działanie związane z TPM w zautomatyzowanej produkcji i przemyśle montażowym gdzie interwencja człowieka jest malejąca, jakość musi być utrzymywana i stale polepszana poprzez efektywne utrzymanie parku maszynowego.

Przyspieszające tempo rozwoju nowych produktów i ich zróżnicowanie oznacza częstsze przezbrojenia, które z kolei oznaczają, że działy produkcyjne muszą przyglądać się jakości procesów. Dzięki temu jakość może być osiągana poprzez zarządzanie parkiem maszynowym.

Zarządzanie Jakością Produktu składa się z działań, które ustalają stan sprzętu, który nie wytwarza żadnych wad jakościowych. Celem jest utrzymanie tego sprzętu w idealnym stanie, żeby produkty produkowane
za jego pomocą były zawsze idealne.

Kontrola, okresowe badanie stanu parku maszynowego i weryfikacja czy wartości pomiarowe mieszczą się w przedziale wartości określonych standardów, przyczyniają się zapobieganiu wadom jakościowym. Następnie, możliwe jest przewidzenie potencjalnych wad jakościowych poprzez analizę trendów i przedsięwzięcie odpowiednich kroków z wyprzedzeniem, zanim wadliwy produkt zostanie wyprodukowany.
Nacisk kładziony jest na zapobieganie defektom, a nie na wykrywanie błędów i ich naprawę.

Warsztaty bazujące na zdefiniowaniu stanu docelowego w oparciu o stan aktualny w organizacji prowadzą do zdefiniowania klarownej drogi transformacji dopasowanej do specyficznych potrzeb danego zakładu produkcyjnego.

czytaj więcej

Osoby do kontaktu

Karlina Kucińska

k.kucinska@smartlean.pl

537 990 346

Magdalena Białyńska

m.bialynska@smartlean.pl

732 706 346

Zostaw adres e-mail

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę

Pozostałe szkolenia w tej kategorii