+48 61 250 56 78 kontakt@smartlean.pl
Szkolenia dedykowane
powrót (Narzędzia Lean Management)

TWI – Job Instructions

Przemysł zmienia się niezwykle szybko, aby tym zmianom sprostać, każde przedsiębiorstwo powinno być w stanie szkolić i zarządzać zespołami roboczymi bardzo efektywnie. Ciągły wzrost ilości indeksów produkcyjnych odzwierciedlający różnorodność oferowanych klientom opcji produktowych oraz coraz mniejsze partie produkcyjne wymuszają wręcz powrót do tego co "z braku lepszych słów nazwano treningiem",
a więc do szkoleń/treningów operacyjnych zwanych TWI.

80% - tyle można skrócić czas szkolenia nowych pracowników

Adresaci szkolenia

  • Administracja
  • Służba
    zdrowia
  • Produkcja
  • Logistyka
  • Usługi

Opis szkolenia

W 1946 roku C.R. Dooley, który piastował stanowisko Dyrektora Fundacji TWI opisał TWI następującymi słowami:
"Podczas wojny nauczyliśmy się wielkiej rzeczy, którą musimy przenieść na czasy pokojowej działalności przemysłowej, a która z powodu braku lepszego słowa nazwana jest "treningiem. W czasie wojny zakłady przemysłowe wykorzystywały "treningi" aby móc zapewnić dostawy dla wojska, teraz muszą wykorzystać je, aby radzić sobie z konkurencją oraz by zapewnić pracę i wynagrodzenie swoim pracownikom."

Co ciekawe w USA zrezygnowano w większości fabryk z kontynuacji TWI. Metodologia została wdrożona w Japonii a głównym "łącznikiem" był Dr Deming. Stany Zjednoczone, po jasnej informacji z rynku, iż nie są
w stanie konkurować z japońskimi firmami przy równoczesnym "odkryciu" zasad funkcjonujących w Lean Manufacturing postanowiły powrócić do szkoleń TWI w 2000 roku.
Szkolenia z zakresu TWI zalecamy prowadzić zgodnie z oryginalną metodologią, wykorzystywaną w czasie II Wojny Światowej, zapewniając dzięki temu najwyższej jakości serwis i doskonałe wyniki operacyjne.

Kompleksowe szkolenie/warsztaty TWI składa się z 3 głównych elementów składowych:
Warsztatów z zakresu Instruowania Pracowników (Job Instructions), którego głównym zadaniem jest zbudowanie programu szkoleniowego w organizacji opierającego się na Matrycy Kompetencji oraz Arkuszu Podziału Pracy. Efektem są szybkie i efektywne szkolenia operacyjne niezależnie od obszaru, w którym się odbywają. Dodatkowym elementem wartym uwagi jest wzrost elastyczności zasobów ludzkich.

W ofercie posiadamy moduł szkolenia zgodny z oryginalna metodologią (w kompilacji z pozostałymi modułami TWI tj, Job Methods i Job Relations) trwający łącznie 5 dni oraz skrócony moduł dotyczący tylko Job Instructions trwający 1 dzień.

czytaj więcej

Osoby do kontaktu

Karolina Kucińska

k.kucinska@smartlean.pl

537 990 346

Magdalena Białyńska

m.bialynska@smartlean.pl

732 706 346

Zostaw adres e-mail

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę

Pozostałe szkolenia w tej kategorii