+48 61 250 56 78 kontakt@smartlean.pl
Szkolenia dedykowane
powrót (Narzędzia Lean Management)

VSM i VSD – Mapowanie i projektowanie strumienia wartości

Mapowanie Strumienia Wartości (Value Stream Mapping - VSM) jest podstawową i jedną z najważniejszych analiz w drodze do Lean Management. Analiza ta, będąca stadium przejściowym pomiędzy analizą makro
i mikro danego przedsiębiorstwa prowadzi do identyfikacji marnotrawstwa w całym strumieniu wartości.

Czas realizacji zamówienia może być krótszy nawet o 50%

Adresaci szkolenia

  • Administracja
  • Służba
    zdrowia
  • Produkcja
  • Logistyka
  • Usługi

Opis szkolenia

Szkolenie pozwala zrozumieć, jak bardzo funkcyjne (często określane silosowym) zarządzanie przeszkadza w zdobyciu elastyczności i zdolności do szybkiej reakcji na zmieniające się zapotrzebowania rynku.
W efekcie dostajemy Mapę Strumienia Wartości, określamy stan przyszły (w perspektywie strategicznej) i tworzymy Road Map wdrożenia dla przedsiębiorstwa.

Wynik Mapy Strumienia Wartości czyli tzw. Lead Time (czas przejścia) to czas od momentu złożenia przez klienta zamówienia do momentu dostawy klientowi zamówienia.
Mapę Strumienia Wartości (VSM) i wskaźnik LT (Lead Time) potraktować można jako swego rodzaju kompas, w którym mapa stanowi podstawę, a wskaźnik zawsze wyznacza północ.
Szkolenie to jest niekwestionowanie krokiem milowym do zrozumienia, gdzie powstaje wartość z perspektywy klienta, które procesy są procesami głównymi, a które pełnią funkcję wspierających.

czytaj więcej

Osoby do kontaktu

Karolina Kucińska

k.kucinska@smartlean.pl

537 990 346

Magdalena Białyńska

m.bialynska@smartlean.pl

732 706 346

Zostaw adres e-mail

Przedstawimy Ci kompleksową ofertę

Pozostałe szkolenia w tej kategorii