Szkolenie One Piece Flow Przepływ Jednej Sztuki

One piece flow / Przepływ jednej sztuki czyli produkcja, której głównym założeniem jest praca w danym momencie nad 1 szt. w tym samym czasie, na każdym stanowisku gniazda produkcyjnego.

Główny cel to redukcja czasu realizacji zlecenia, natychmiastowe wykrycie wadliwych części w procesie oraz redukcja kosztów związanych z zapasami między procesowymi.

Stosując one piece flow stajemy się bardziej elastycznie na zmienne potrzeby rynku oraz klienta.

Tematy poruszane podczas szkolenia

Poruszane zagadnienia na szkoleniu dostosowane są do indywidualnych potrzeb klienta.
Jednak są tematy podstawowe takie jak:
– definicja wartości dodanej VA oraz czynności niedodających wartości NVA,
– definicja 7 głównych marnotrawstw,
– balansowanie stanowisk pracy,
– organizacja gniazd produkcyjnych,
– praca standaryzowana,
– omówienie etapów wdrożenia one piece flow.

Szkolenie One Piece Flow w praktyce

One piece flow to jedna z metod, której zastosowanie da nam wymierne korzyści finansowe oraz zwiększy elastyczność naszej produkcji.

A jak to realizujemy w praktyce?

Tak jak w każdym szkoleniu po części spędzonej na Sali szkoleniowej przychodzi czas na praktykę na własnym procesie, na własnym podwórku, na wybranych wcześniej obszarach lub produktach.

Zaczynamy od zaprojektowania gniazd produkcyjnych. Kolejny etap to podzielenie pracy na poszczególnych stanowiskach, weryfikacja standardów pracy, eliminacja NVA, czyli balansowanie pracy jako jeden z głównych składników wprowadzenia one piece flow. Definiujemy sposób „napełniania” linii produkcyjnej w potrzebne podzespoły oraz definiujemy tryb pracy „milkruna”.

Etap ten kończymy pozostawieniem pracującego gniazda produkcyjnego, zgodnie z założonym celem jednak podlegającego procesowi ciągłego doskonalenia.

Cel szkolenia z przepływu jednej sztuki

Szkolenie jest realizowane, aby pokazać uczestnikom jak można zoptymalizować i usprawnić procesu produkcyjne koszty z nimi związane przy zachowaniu a nawet poprawieniu efektywności procesu.

Teoretyczna podbudowa połączona z praktyką spowoduję, iż każdy uczestnik po zakończeniu szkolenia będzie mógł wdrożyć nowe umiejętności w życie.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia One piece flow

Grupa szkoleniowa to pracownicy każdego szczebla organizacji, dla których optymalizacja procesów, poprawa wskaźników i redukcja kosztów są bardzo ważnymi aspektami funkcjonowania firmy.

Korzyści płynące ze szkolenia

Dzięki szkoleniu z one piece flow każdy z uczestników otrzymuje podwaliny teoretyczno-praktyczne do dalszego działania w organizacji, usprawniania kolejnych procesów i poprawy wskaźników procesowych.

Organizacja natomiast otrzymuje pierwszy proces produkcyjny zaprojektowany zgodnie z one piece flow, który jest punktem wyjścia do kolejnych usprawnień swoich procesów.

Zapraszamy do współpracy

Wypełnij formularz i skontaktuj się z nami w celu wdrożenia narzędzi lean management w Twojej firmie.